Canon Eurasia ve MasDeha Canon ve Océ’nin yeni ürünlerini “Birlikte Daha Güçlüyüz” etkinliğinde tanıttı

Home/Fuar & Organizasyon/Canon Eurasia ve MasDeha Canon ve Océ’nin yeni ürünlerini “Birlikte Daha Güçlüyüz” etkinliğinde tanıttı

Canon Eurasia ve MasDeha Canon ve Océ’nin yeni ürünlerini “Birlikte Daha Güçlüyüz” etkinliğinde tanıttı

Canon çatısı altına birleşen Canon ile Oce ürünlerini birlikte sergilemek ve yeni çözümler sunmak amacı ile MasDeha tarafından 4-5 Haziran tarihlerinde Ankara Devlet Konuk Evi’nde “STRONGER TOGETHER / Birlikte Daha Güçlüyüz” açılımı altında gerçekleştirilen etkinliği SignGraphic Dergisi olarak ziyaret ettik ve çözümleri hakkında MasDeha İş Geliştirme Müdürü Mitat Beygu ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Etkinlik sırasında görüşme fırsatı bulduğumuz MasDeha İş Geliştirme Müdürü Mitat Beygu, Canon çözümleri hakkında görüşlerini basın kuruluşları ile paylaştı.

Ankara Devlet Konuk Evi gibi tarihi bir mekanda düzenlediğiniz etkinliğe ilgi nasıldı?

Mekana ve etkinliğimize ilgi şu ana kadar oldukça fazla, bu da etkinliği doğru zamanlama ile doğru yerde yaptığımızı kanıtlıyor. Etkinliğin böyle tarihi bir binada olması ise burayı daha önce ziyaret etmemiş kişiler için de görme fırsatı yarattı. Ankara’da devlet kurumlarının çoğunlukta olması sebebiyle gelen ziyaretçilerimiz arasında kurumlarından gelen ilgililer ağırlıkta. Ayrıca, özel sektörden profesyonel firmaların yetkilileri, kopyalama merkezleri, matbaalar ve ajanslardan da katılımlar oldu. Ziyaretçiler kendi alanlarındaki gelişmeleri görme ve inceleme şansı buldular.

Canon IPF8400 SE kırmızı renkte baskı yapabiliyor

Geniş format cihazlarınız ve profesyonel baskı merkezlerine yönelik sergilediğiniz ürün grupları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Etkinlikte normal baskı renklerinin dışında gri, foto ve RGB ile beraber 12 rengi barındıran imagePROGRAPH 8400 modelimizin yanında yeni ürünümüz olan 8400 SE modelimizi sergiledik. En son çıkan imagePROGRAPH 8400 SE modelimiz, iç mekanda yüksek kalitede baskı yapabiliyor. Bu modeli diğer modellerimizden ayıran en önemli özelliği ise direk kırmızı renkte baskı yapabilmesi. Normal baskı renklerinin yanında kırmızı renk mürekkep mevcut.

Dünyada ve reklam sektöründe sıklıkla kullanılan kırmızı rengin hem maliyet hem de zaman açısından tasarruf sağlanarak basılabilmesi bu modelimizi ön plana çıkarıyor. imagePROGRAPH serisi makinelerimizde, normal kağıttan tutun canvas, şeffaf, branda, folyo gibi 50’den fazla malzeme üzerine baskı yapabiliyor.

Geniş format grubunda sergilediğimiz makineler arasında yer alan imagePROGRAPH MFP model baskı cihazı CAD tabanlı bir model olup, daha çok çizgisel baskılar elde edebilmek için kullanılıyor. Üzerindeki tarayıcı sayesinde tarama yapılırken alt taraftaki baskı cihazından eş zamanlı baskı yapılabiliyor. Tarayıcısı sayesinde büyük ebatlı mimari projeler, haritalar ve posterler taranarak dijital ortama aktarılıyor.

Dış mekan dijital baskı makineleri grubumuzda ise UV baskı makinemiz Arizona’nın yeni modelleri ve özellikleri anlatıldı. Baskı makinelerimiz arasında flatbed modelimiz aynı zamanda rulo ve sert malzemelere yüksek kalitede baskı yapabiliyor. 3 boyutlu baskılar elde edebilen makinemizin çok farklı baskı örnekleri de standımızda sergilendi.

Oce Arizona, 3 yıldır Türkiye’de satılmakta olup şu anda birkaç farklı baskı hızı ve özelliği olan modelleri mevcuttur. VarioDot teknolojisi ile ana renklerle foto renkleri kullanarak yüksek kalite düşük maliyetle baskı yaparken, fark yaratan örtücü beyaz basabilme özelliği kadar şeffaf baskı da yapabilmektedir.

Oce Arizona ile baskı alabileceğiniz işleriniz hayal gücünüzle sınırlı

Metal, ahşap, cam, plastik, alüminyum, pleksiglass, branda, seramik, kontrplak, ham ağaç, deri, süet, kompozit malzemeler ve fayans gibi 5cm’e kadar birçok sert ve yumuşak malzemeye baskı yapabilen Oce Arizona ile aynı zamanda derinliği olan 3 boyutlu baskılar almak da mümkün. Bu makine dış mekan baskılar için de uygun olup iç mekanda rahatlıkla kullanılacak yüksek kaliteli kreatif baskılar yapmakda mümkün olabiliyor.

Canon’un Oce ile birleşmesinin ardından geliştirilen modellerimizden Océ ColorWave 650 de çizgisel ve sanatsal baskılar yapabiliyor. Bu makinenin özelliği ise baskı materyalinin boncuk şeklinde olması ve makinenin bu malzemeleri eriterek kullanması. Sahip olduğu bu teknoloji sayesinde makine yüksek hızlarda ve düşük maliyette baskı yapıyor. Bu bölümde bulunan diğer ürünümüz ise Oce PlotWave 750 modelimizdir.

MasDeha olarak Oce müşterilerimize satış ve servis hizmeti sunmamızın yanında yedek parça ile sarf malzemelerini de temin ediyoruz.

“Avrupa’da solvent teknolojileri sona gelmiş durumda”

Geniş format UV baskı grubu makinelere yoğun ilgi var. Bunun sebebini neye bağlıyorsunuz? Bu grupta en çok ilgi gören makine hangisiydi?

Geçtiğimiz ay FESPA Digital Fuarı’nda solvent ve benzeri sistemle çalışan makineleri görmedik. Avrupa’da solvent teknolojileri sona gelmiş durumda. Bütün dünyada artık UV teknolojisi oldukça hızlı yaygınlaşmakta. Dolayısıyla UV baskı grubumuzadaki modellere ilgi fazla. Geniş format baskı grubunda en çok rağbet gören makinemiz olan Arizona’nın yüksek kalitede beyaz ve şeffaf baskı ihtiyacı olanlar için ilave edilen laklı modelleri oldu.

Etkinlikte matbaa ve kopyalama merkezlerine yönelik Canon çözümleri de sergilendi. Bu gruptaki makineler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Matbaa ve kopyalama merkezlerine yönelik Canon, Oce çözümleri dışında ortak üretimler de sergiledik. Bu kapsamda ilk olarak mühendislik çizimlerinde yüksek hızlarda renkli ve siyah beyaz baskı alabilen plan kopya makinemizi sergiledik. Siyah beyaz üretimde rakipsiz Oce Ultra makinemiz ise, arka ve ön sayfalara aynı anda baskı yapabiliyor. Enzo dediğimiz kitap kağıtlarında problemsiz olarak çalışan makine dakikada 320 görüntüye kadar varabilen çok yüksek baskı hızına sahip. Bununla birlikte profesyonel kullanıcılar tarafından rağbet gören Canon imageRUNNER 6105 ise fiyat ve baskı maliyeti açısından rağbet görmekte.

Renkli üretimde Canon imagePRESS 6010 modelimiz de profesyonel kullanıcılara yönelik yüksek baskı hızı talep eden matbaa ve kopyalama merkezleri için geliştirilen bir makine olup, dijital ofset sınıfında başarısını bu tanıtımda da kanıtlamıştır.

Canon yazılımları doküman gizliliğine önem veren kurumlar için ideal

Güvenli baskı çözümleri sunan Canon ürünleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Tara – İşle – Bas – Yönet konseptiyle hazırladığımız bu bölümde; daha çok devlet kurumları ve özel firmalar gibi doküman gizliliğine önem veren ve kontrollü baskı ihtiyacı olan kurumlarda kullanılan çözümlerimizi sergiledik. Bu işlemlerin tümü başlangıçta kağıt üzerinde gerçekleştirilirken, artık tüm işlemler dijital ortamda gerçekleştiriliyor veya taranarak dijital ortama aktarılmış evrakların yönetimi ve yeniden kontrollü baskılarının alınması sağlanıyor. Böylelikle büyük kurumlarda alınan baskıların takibi, saklanması ve baskısının alınması kolaylaştı. Burada sunduğumuz çözümler arasında yer alan Canon yazılımları sayesinde; örneğin bir bakanlıkta veya bir banka merkezindeki yöneticiler mevcut olan 30-40 adet baskı cihazını kontrol altında tutup hangi personelin ne zaman, hangi evraktan, kaç adet baskı aldığı gibi tüm verileri kayıt edip saklayabiliyor. Böylece yöneticiler gizli belgelerin kontrolünü yapabiliyorlar. Bu da işletmeye hem gizliliğin korunması hem maliyet hem de takip anlamında kolaylık sağlıyor.

Profesyonel fotoğraf tarayıcı cihazlar artık ofis ve ev içi kullanımlara uygun

Foto-Video bölümünde yer alan çözümler nelerdir?

Amatör fotoğraf makinelerinden profesyonel makinelere kadar, Canon’un görsel ve görüntülü sistemlere dair sunduğu çözümleri sergilediğimiz alanda birçok cihazı ziyaretçilerimize tanıttık. Asıl işi renk ve görsel sanatlara dayanan bir firma olarak Canon bu konuda dünya lideri. Her gün yeni bir ürün geliştiriliyor. Bu salonda sergilemeye fırsat bulamadığımız daha birçok ürünümüz mevcut. Ancak sergilediğimiz ürünler arasında, dünyada mevcut olan en yüksek görüntü kalitesine sahip fotoğraf makineleri, fotoğraf baskı makineleri ve projeksiyon cihazları yoğun ilgi gördü. Önceleri sadece profesyonel ortamlarda kullanılan fotoğraf tarayıcı cihazlarımız artık ofislerde ve evlerde dahi rahatlıkla kullanılabiliyor.

“Canon ile Oce’nin birleşmesiyle Oce ürünlerinin de satış ve servis hizmetlerini üstlenmekteyiz”

Canon Oce birleşmesi sizi nasıl etkiledi?

Biz MasDeha olarak Canon ürünlerinin Ankara, Kayseri ve Antalya’da satışına devam ediyoruz. İstanbul’da da bölge temsilciliğimizin açılmasıyla şu anda Türkiye’deki Canon pazarının büyük bir kısmını elimizde tutuyoruz. Dolayısıyla Canon ile Oce’nin birleşmesiyle Oce ürünlerinin de satış ve servis hizmetlerini üstlenmekteyiz. Birçok modelin satışını ve kurulumunu gerçekleştirdik. Orijinal kullanım malzemesi ve yedek parça konusunda da hizmet vermeye devam ediyoruz. Oce ürünleriyle ilgili olarak teknik ekibimiz gerekli eğitimleri aldılar ve halen yeni ürünler için eğitimler devam ediyor. Önümüzdeki süreçte de Canon Oce birlikteliğinin sektörümüzdeki etkisini ve gücünü daha fazla hissedeceğiz.

Canon olarak FESPA Digital Fuarı’nda yer aldınız. Fuarla ilgili gözlemleriniz nelerdir?

FESPA’da da genellikle rulo ve tabaka malzemelere baskı yapan flatbed UV baskı makineleri ve ayrıca lazer kesim makineleri ağırlıktaydı. UV makineler ile direk malzeme üzerine baskı işlemi tamlandıktan sonra lazer kesim makineleri ile işin görsel ve sanatsal boyu tamamlanarak çeşitli formlarda basılan işlerin kesim işlemleri gerçekleştirilip şekillendiriliyor. Canon tarafında ise dijital lazer cihazlar, iç mekan plotterlar ve saatte 155 m2 baskı hızına ulaşan Arizona’nın yeni modeli 6160 sergilendi.

Yılın ikinci yarısına dair planlarınız nelerdir?

Haziran ayı itibariyle genellikle Ankara’da bir duraklama yaşanıyor. Okulların kapanmasıyla Ankara yavaş yavaş sakinleşir ve ticari hayatta biraz yavaşlama olur. Akabinde gelen Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı ile bu duraklama devam eder. Biz de Eylül ve Ekim aylarının ardından yeni sezon için hazırlığımızı yapacağız. Bu etkinlik de sezonun son etkinliğiydi bizim için.

2016-12-14T08:25:31+00:00 Categories: Fuar & Organizasyon|Canon Eurasia ve MasDeha Canon ve Océ’nin yeni ürünlerini “Birlikte Daha Güçlüyüz” etkinliğinde tanıttı için yorumlar kapalı
SQL requests:98. Generation time:2,945 sec. Memory consumption:22.23 mb
Warning: file_put_contents(/home/masdehacomtr/public_html/wp-content/cache/comet-cache/htmlc/public/www-mas-deha-com-tr/c/e/6/8/1/54adc3e7e1ee83e51b08ac1ecf537a8c-compressor-part.css.5a6858aaed6681.03955247.tmp): failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/masdehacomtr/public_html/wp-content/plugins/comet-cache-pro/src/vendor/websharks/html-compressor/src/includes/classes/Core.php on line 784

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 350266 bytes written, possibly out of free disk space in /home/masdehacomtr/public_html/wp-content/plugins/comet-cache-pro/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 452

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/canon-eurasia-ve-masdeha-canon-ve-ocenin-yeni-urunlerini-birlikte-daha-gucluyuz-etkinliginde-tanitti/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/masdehacomtr/public_html/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/masdehacomtr/public_html/wp-content/plugins/comet-cache-pro/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:457 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Pro\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/masdehacomtr/public_html/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 /home/masdehacomtr/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(298): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/masdehacomtr/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #4 /home/masdehacomtr/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/masdehacomtr/public_html/wp-includes/load.php(677): do_action('shutdown') # in /home/masdehacomtr/public_html/wp-content/plugins/comet-cache-pro/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 457